2015. május 26., kedd

Hogyan törjünk fel facebook fiókot? 2.rész - utolsó rész

Az első leírásomhoz képest, ez egy kicsit más lesz. Megpróbálom megmutatni azokat a leselkedő veszélyeket, amikre oda kell figyelni! Észre sem vesszünk és nem csak a jelszavaink és facebook fiókunk bánhatja a dolgot!

- Hamis bejelentkező oldalak

(Akik jártasak a weboldal fejlesztésben, azoknak ez nem lesz nagy kunszt, de a leírás teljessége jegyében én most mindenkit kezdőnek fogok titulálni, hogy érthető legyen)Biztos találkozott mindenki azzal az esettel, amikor egy általunk ismert oldalt szeretnénk meglátogatni, de az oldal címe valamiért mégis más. Ez azért van, mert az az oldal nem az az oldal. Csak egy silány másolata az eredeti belépőoldalnak. Ez arra szolgál, hogy az óvatlan arrajárók, akik nincsenek tisztában a következménnyel, megpróbáljanak belépni az általuk ismert oldalra a felhasználó/jelszó párossal. Ezt követően egy hibalap szokott megjelenni, mivel a bejelentkező oldal mögött nem várja a publikumot semmi, csak ellopták a jelszavukat. A beírt adatok egy webtárhelyen bekerültek egy szöveges fájlba, amit az áloldal készítője könnyedén megnézhet és máris tele van lopott azonosítókkal és jelszavakkal. Ezen lopások ellen úgy lehet a legjobban védekezni, hogy használjuk a józan paraszt eszünket! Megnézzük, hogy mi van a címsorban a "http://" után írva és ha facebookozni szeretnénk és nem az van ott, hogy "facebook.com", akkor nem kattintunk rá! Ugyanez a helyzet a többi neves oldallal is. A legnépesebb magyar kalózoldalról is készültek már ócska másolatok, amik emelt díjas sms-t kértek a regisztrációért, ami természetesen nem valósult meg.

- Keylogger, azaz billentyűzet leütést figyelő programok

Szerintem sokan halották már ezt a kifejezést, de nem feltétlenül van vele tisztában mindenki, mit is csinál egy ilyen program. Arról van szó, hogy jó pénzért be lehet szerezni egy ilyen alkalmazást, amivel létrehozható egy fájlt, amit - képnek, - zenének, - csomagolt fáljnak, vagy bárminek álcázva a célszemély gépére juttatva és elindítva aktiválható a megfigyelés. A gonosz fájl e-mailben, ftp-n, vagy akár sms-ben tájékoztatja gazdáját a célgép tevékenységeiről.
Ez ellen nem nehéz védekezni. Egy ingyenes vírusirtó is megteszi védelemnek, valamint egyre ritkábban fordulnak elő a vírusok családjának ez a tagja. Trójai vírusnak hívják azt a fájlt, amivel aktiválni lehet a tevékenységek figyelését és naplózását. De a mai víruskeresők, ha telepítve és frissítve vannak rendszeresen, azonnal elfogják ezeket a fájlokat, még mielőtt aktiválódnának.

Hála az égnek, ingyenesen nem beszerezhetők ezek a cuccok, elvétve orosz fórumok pokoli bugyraiban elvétve fellelhető egy-két régebbi verzió, amit ma már semmire sem lehet használni, mert a saját vírusirtónk is letiltja. :)

Végszó

Nem szabad és nem is érdemes az első és második részben leírtakat visszájára fordítani, és megpróbálni önös célokra használni, mert millió féle törvényt sértünk, ha mások internetes életében turkálunk. Nem várt hatást érhetünk el akár saját életünkben is, amik visszafordíthatatlan dolgokhoz vezethetnek. Persze, másrészről életet is menthet egy hűtlenség leleplezése például. De akkor sem ajánlom senkinek!

Ezek az írások nem eszközt adnak a kezetekbe, hanem a leselkedő veszélykre próbálnak rávilágítani!
Elnézést kérek azoktól az olvasóktól, akik azt várták, hogy kapnak egy asztali parancsikont, amit megnyitva, majd a célszemélyt megadva be tudnak lépni a világon mindenki facebook fiókjába. Csalódást kell okoznom. És ezt azért jegyeztem meg, mert az első cikk után sokan kerestetek azzal, hogy "Tudsz-e facebook fiókot feltörni?"
 
A válaszom: NEM

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése